Przeskocz do treści

Badania miodu

Laboratorium HoneyLab Teper & Waś s.c. oferuje możliwość wykonania badań miodu.

Szczegóły poniżej:

Szanowni Państwo,
Rozpoczął się nowy sezon pszczelarski, a wraz z nim pierwsze miodobrania. W poprzednich latach, wielu z Państwa, wykonywało analizy miodu w naszym Laboratorium. Często były to badania refundowane w ramach działania „Wsparcie rynku produktów pszczelich”, które, do zeszłego roku, było koordynowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a wnioski o dofinansowanie były składane przez organizacje pszczelarskie. Obecnie te zadania przejęła Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Niestety, wśród uruchomionych w kwietniu interwencji, nie znalazło się dofinansowanie do badań miodu. To działanie, prawdopodobnie, będzie uruchomione w październiku bieżącego roku, a wnioski o dofinansowanie, według aktualnych informacji, będą składane indywidualnie przez pszczelarzy, nie jak dotychczas, za pośrednictwem organizacji pszczelarskich.

Należy podkreślić, że potwierdzenie odmianowości miodu, na podstawie wyniku analizy pyłkowej, jest bardzo istotne nie tylko dla konsumentów, którzy często oczekują precyzyjnych informacji na temat źródła pochodzenia miodu, ale też podczas kontroli prowadzonych przez Wojewódzkie Inspektoraty Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w pasiekach z zarejestrowanym rolniczym handlem detalicznym lub sprzedażą bezpośrednią.

W związku z brakiem możliwości uzyskania dofinansowania do badań na tym etapie sezonu, wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom, proponujemy rabat na podstawową analizę pyłkową miodu w Laboratorium HoneyLab Teper & Waś:

Identyfikacja odmiany – miód z własnej pasieki (standardowa cena 100 zł brutto) od 1 czerwca do 30 września 2023 r. będzie objęta 25% rabatem w stosunku do ceny z oferty (oferta na stronie www.honeylab.pl).
Czas wykonania badania – do 3 dni roboczych.

Zachęcamy również do śledzenia terminu uruchomienia wparcia na sezon pszczelarski 2023 – 2024 i składania w ARiMR wniosków o dofinansowanie do badań miodu.

Pszczelarzy, którzy planują składanie wniosków o dofinansowanie do badań miodu w październiku, prosimy o kontakt telefoniczny już teraz, w celu ustalenia terminów i szczegółowych warunków realizacji badań.
Telefon do kontaktu – Dariusz Teper – 608 466 908

Zapraszamy do współpracy
Dariusz Teper i Ewa Waś